Napísal: Marián Kohn (lektor angličtiny cez Skype a v Bratislave).

Veľakrát zisťujem, že ľudia nemajú angličtinu v uchu a nerozumejú rodeným hovoriacim (native speakers), keď na nich prehovoria po anglicky. Dôvod je ten, že mozog treba cvičiť aj v tejto zručnosti. Váš mozog sa nenaučí rozumieť angličtine sám od seba – musíte ho trénovať! Rovnako ako vám svaly nenarastú samé automaticky bez cvičenia, ani váš mozog sa nenaučí rozumieť cudziemu jazyku sám od seba.

Keď som sa učil po anglicky ja, celé hodiny som počúval vysielanie BBC a iné zdroje cez internet. V tom čase (rok 2003) sme nemali internet doma, a tak som chodil do internetových kaviarní a PC klubov, kde som si platil za to, že som tam mohol sedieť a so slúchadlami na ušiach som nasával angličtinu. BBC sa dalo ľahko naladiť na FM vlnách, hneď vedľa Fun rádia, takže som večer zaspával počúvajúc anglické, ale aj slovenské vysielanie BBC World Service, kde vysielali rôzne zaujímavé jazykové kurzy.

YouTube je moderná internetová televízia

Tu si môžete pozrieť videá z celého sveta. Či už záznamy relácii médii hlavného prúdu alebo aj videá internetových celebrít, tzv. youtuberov.  Youtuberom sa môže stať ktokoľvek z nás.

Jade Joddle a jej náučné videá

Jade je mladá dáma pôvodom z anglického Londýna, ktorá cestuje po svete a vzdeláva ľudí pomocou svojich videí. Vyučuje angličtinu a rétoriku (speaking skills). Popri platených videách, zverejňuje aj množstvo bezplatných videí, vďaka ktorým ju nájdu jej potenciálni fanúšikovia a zákazníci.

Má kanály, kde venuje angličtine a rétorike, ale aj také, kde hovorí o britskej kultúre a reáliách. Keďže veľkú časť života žije mimo Anglicka, snaží sa hovoriť zrozumiteľne, aby jej rozumel každý človek, ktorého angličtina nie je úplne dokonalá.

Mr Duncan English Lessons

Ďalšou postavičkou na portáli Youtube je Mr Duncan, ktroý takisto vyučuje angličtinu pomocou videí. Tiež sa snaží hovoriť pomaly a zrozumiteľne.

EngVid.com – internetová jazyková škola

EngVid.com je portál, kde nájdete videolekcie pre všetky jazykové úrovne. Lekcie vedú rodení anglicky hovoriaci z viacerých anglofónnych krajín – USA, Veľká Británia, Írsko, Kanada, Austrália a Nový Zéland.

Ďalšie zdroje inde na internete

Podobné videolekcie nájdete aj na portáli BBC Learning English a ešte mnohých iných miestach. Stačí si dať do Google frázu „video English lessons“.

Bol tento článok pre Vás prínosný? Podeľte sa oň, prosím, so svojimi priateľmi! Ak máte otázky alebo  chcete sem pridať odkaz na zdroj, ktorý sme tu nespomenuli, napíšte ich, prosím, do komentára pod článkom. Ďakujeme za každú Vašu spätnú a tešíme sa na každú vašu interakciu s toutu stránkou.

Chcem sa zdokonaliť v angličtine!

Marián Kohn sa výučbe anglického jazyka venuje už vyše osem rokov. Za ten čas mu kurzmi prešli desiatky spokojných klientov. Zaraďte sa medzi nich aj vy a využite konverzácie v angličtine v Bratislave, súkromné hodiny angličtiny v Bratislave, prípravu na pohovor v angličtine, prípravu na maturitu z angličtiny a doučovanie angličtiny v Bratislave (Petržalke, Ružinove, Rači, Novom a Starom Meste).

Prečítajte si tiež

Ak sa vám páči táto stránka, dajte o nej vedieť aj priateľom 😉
5Shares